Zábava o prázdninách

Stříbrné jezero je jedním z cílů, který udělá radost jak dětem, tak dospělým. Zatopený sádrovcový důl, ve kterém se v minulosti těžil sádrovec, poskytne dostatek zábavy ve vodě i na břehu. Délka této vodní plochy měří šest set metrů a hloubka metrů osmnáct a tak si lze na tomto jezeře nejen zaplavat, ale rovněž využit plavidla k jeho překonání. Na břehu je během celého léta rušno a milovníci sportů si tu mohou zahrát míčové hry, badminton či si jenom kolem vodní plochy zaběhat. Večery lze strávit opékáním buřtů a posezením u ohně s kytarou. Doprovázeným společným zpěvem trampských písniček.

Letní zábava

Bezručova vyhlídka je během prázdnin rovněž často vyhledávaným cílem prázdninového putování. Které slibuje dostatek zábavy, nejen v cíli, ale i po cestě tam. Třináctimetrová dřevěná vyhlídka má čtyři vyhlídkové plošiny a dá se z nich vyhlédnout do celého kraje. Její historie je bohatá a tak jestli budou mít rodiče před odjezdem chvilku času, mohou pro své děti připravit několik hádanek. Kterými jim navštívené místo přiblíží. Dodnes před ní leží pískovcový kámen, na kterém je označení vyhlídky vyryto. A na počest českého básníka Petra Bezruče ji Klub československých turistů 1934 vybudoval.

Za prázdninovou zábavou

Štramberská Trúba  patří pro rodiny s dětmi k oblíbeným výletním místům. Protože na starobylém hradě jsou organizovány Štramberskou hradní akademií nejen zábavné, ale i vzdělávací programy. Kterých se mohou zúčastnit všichni rodinní příslušníci. Včetně babičky a dědečka. Kteří se tu mohou rovněž poučit, jaká tajemství jim byla utajena. Během studijního dopoledne se všichni studenti dozvědí humornou formou všechny historické kontexty tohoto mimořádně dějinami opředeného místa. Do žákovských knížek se jim navíc budou zapisovat sesbírané body. Tak se kromě prohlídky hradu Štramberk všichni návštěvníci projdou Městským opevněním, Jaroňkovou útulnou, Nitrem Zámeckého kopce, s jeskyní nazvanou Slámova sluj či Starou věží – církevním objektem, ve kterém vznikl amfiteátr, ve kterém jsou během léta kulturní akce.