Sbírání panenek

Sběratelství, bylo populární už i pár let zpět, až už to byly známky, autíčka, nože a mnoho, mnoho dalších věcí. V posledních letech se hodně rozrostlo sběratelství panenek, a to třeba, hlavně i těch které už se přestali vyrábět, pojďme se na nějaké podívat. Pro začátek je jasná volba určitě Barbie, panenky Barbie se sbíraly už na výstavky hodně dlouho, s mnoho sběratelských vydání, filmových panenek, i prosně novějších mystery color reveal Barbie panenek. Přece jen kdo by neznal Barbie, je to možná i tak zvaně ikona, panenek. Do další kategorie, určitě musí v dnešní době patřit Rainbow/Shadow High panenky. S jejich velikými kukadly, a krásně propracovanými oblečky, se v poslední době staly jedny z nejoblíbenějších panenek pro sběratele, jakéhokoliv věku. Nicméně řečeno, toho si všimli i vydavatelé, kteří stejně jako většina, vydala speciální panenky pro sběratele, i s různými celebritami. 

MH panenky

Další na řadě jsou panenky Monster High. Panenky Monster High se přestali vyrábět v roce 2018, a přesto vše, se stále do dnešní doby sbírají, a lidé jsou připraveni na nich nešetřit penězi. Těchto panenek bylo od roku 2010 do roku 2018 vydáno přes osm set druhů, takže málo kdo, je má všechny. Zároveň s vydavateli, kteří tento rok obnovili prodej těchto panenek, předělaných pro dnešní generaci, a sběratelskými Monster High panenkami, sběratelů jen a jen přibývá. 

Novi Stars panenky

Jako poslední dáme na seznam, ne tak známou značku panenek neboli Novi Stars. Tyto panenky se vyráběli pouze dva roky, od roku 2012 do roku 2014, s ne tolik panenkami. Tím že panenky, nebyli tak populární v době kdy byly vydávané, ale až v poslední době, je velice těžké je sehnat, a lidé jsou ochotní platit monstrózní částky, i za nekompletní panenky. A to samozřejmě bylo jen pár příkladů, panenek, které se sbírají je nespočet, a ačkoliv sběratelství panenek může být zábava, musí to taky být, velice finančně náročné.