Roztomilá zvířata

Také patříte k těm lidem, kteří zbožňují zvířata? Pokud ano, tak je to skvělé. Protože je opravdu hodně lidí, kteří mají rádi zvířata. Ale hlavně si nemyslete, že to teď myslím ironicky. Tohle tedy vůbec ne. Protože opravdu nemám ráda takový sarkasmus, že když někomu řeknu, že mám ráda zvířata, tak oni mi vždycky řeknou, že mám ráda zvířata jedině tak na talíři. Proč to každý říká? To si každý myslí, že je to vtipné! To určitě! Tohle vůbec nemám ráda a přijde mi to úplně trapné. A kolikrát jsem se tomu zasmála, ale to bylo tak všechno, jenomže když se mě na to třeba zeptal někdo jednou anebo dvakrát.

Co třeba malé prasátko?

Ale když se mě potom jeden a tentýž člověk stále smál kvůli tomuhle, tak už tady přestávala všechna sranda. Jak někdo může říct takovou pitomost, že někdo má rád zvířata na talíři? Podle mého názoru je to takové nevkusné a ironické. Takže jim vždycky řeknu, ať už se mě na tohle vůbec neptají a neodpovídají mi pořád ty stejně odpovědi na divné otázky, protože se mi to nelíbí a přijde mi to takové zvláštní a nelidské. A samozřejmě, že já vegetarián ale nejsem, zvířata mám ráda, ale hlavně tak, že se s nimi mohu pomazlit.

Máme doma  morče.

Myslím si, že zvíře uklidňuje. Je to také vědecky dokázáno, že když se člověk mazlí se zvířetem, tak to člověka uklidní a člověk je takový více odpočatý a méně nervózní. A samozřejmě je také vědecky dokázáno, že díky zvířatům člověk je více v klidu a v pohodě a také jsou zvířata proti stresu. Od čeho by tady potom byly různé terapie se zvířaty? Já sama jsem jednu takovou velmi pěknou terapii se psi viděla. Je to opravdu pěkné a je až fascinující, jak tito pejskové se to všechno naučí a jak pěkně spolupracují. Také morčata a křečci jsou prima. Jejich kožíšek také dokáže uklidnit hlavně malé dítě, ale i dospělého. A kdo by odolal roztomilému zvířátku, které je mazlivé?