Proč se tak často používá písek do filtrace


Kdybychom udělali anketu o tom, který filtrační systém je mezi majiteli bazénu ten nejoblíbenější, pak by s přehledem vyhrál ten pískový. Ačkoliv jich totiž existuje mnoho, které lze použít i ve vodě, právě písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru je i dnes, po mnoha letech, zdaleka nejoblíbenějším a nejpoužívanějším. K tomu samozřejmě přispívá hned několik důvodů.

Tím prvním je cena. Jako u každého jiného filtračního systému, i zde je nutné pravidelně měnit filtr. A co si budeme povídat, písek seženeme mnohem levněji než specializované papírové, látkové či jiné filtry, které lze do bazénu také použít. A vzhledem k tomu, že cena je pro mnoho lidí tím nejdůležitějším, je jasné, že volí právě ten.

filtrační zařízení

Ovšem nelze vše svádět jen na cenu. Pokud by totiž nefungoval, lidé by jej nepoužívali, i kdyby byl mnohem levnější, než je teď. Písek je totiž skutečně účinné filtrační médium, a používá se k tomuto účelu již po staletí, byť poněkud jiným způsobem, než jak to děláme dnes.

Samozřejmě jeho použití může vyvolat obavy, především z toho, že se bude vodou odnesen do bazénu, ve kterém bude za chvíli dno plné písku a ve filtru nezůstane žádný. Tato obava však není při použití toho správného druhu na místě. To vám ostatně dosvědčí každé dítě, které si kdy z mokrého písku stavělo tunýlky či dělalo bábovičky. Má totiž za mokra velmi vysokou přilnavost a jednotlivá zrnka tak drží pevně u sebe, podobně jako je tomu třeba u malty či betonu. Nemusíme se tedy bát, že se dostane jinam, než by měl.

potápění v bazénu

A je to právě kombinace jednoduchosti použití, ceny a efektivity, která zajišťuje, že jej lidé i přes veškerý technologický pokrok posledních desetiletí stále používají, a stále používat budou. Zatím totiž nemáme v dostupné cenové hladině nic, co by jej dokázalo nahradit. Jednou tomu možná bude jinak, avšak dnes zůstává písek stále nepřekonán.