Pohodlné sezení


Představte si, že třeba jedete na koni anebo jedete na kole a najednou spadnete. Pokud spadnete někam do bláta anebo někam do trávy nebo do sena, tak je to v pohodě. Ale pokud spadnete třeba někam na něco tvrdého, na nějakou tvrdou podlahu, tak to potom už je veliký problém. A samozřejmě, že je to veliký problém v tom, že to vlastně může opravdu hodně bolet anebo také můžete mít nějaký vážný úraz. Také jsem kolikrát také měla úraz a jednou jsem si tak narazila kostrč, že jsem vůbec nemohla sedět. Stále jsem hledala nějakou polohu, při které bych normálně seděla a při které by mě nic nebolelo.

Když bolí kostrč sezení, je děsné.

A věřte mi nebo ne, ale nemohla jsem žádnou skvělou polohu najít, aby se mi normálně sedělo. Byla jsem také na pohotovosti, protože to byla opravdu veliká bolest a dostala jsem injekci proti bolesti. Naštěstí můj partner mi řekl, že mi sežene antidekubitní podložku na sezení. Sice ano, antidekubitní podložka na sezení je pro ty lidi, kteří mají dekubity anebo problémy se sezením anebo jsou třeba také na invalidním vozíku. Jenomže já jsem měla tak narušenou kostrč, že jsem byla opravdu vděčná za to, že mi partner sehnal antidekubitní podložku na sezení. Je to opravdu velice příjemné a mě to moc pomohlo.

Podložky mají různou barvu.

Tuto antidekubitní podložku na sezení jsem používala asi tři nebo čtyři týdny, protože bolest byla opravdu nesnesitelná, mezitím jsem ještě byla asi šestkrát na injekci proti bolesti, a to hlavně na noc, abych mohla lépe spát. Přes den jsem vždycky měla tak dva nebo tři prášky proti bolesti, ale i tak to moc nepomáhalo a já jsem si řekla, že snad už na koně nikdy nevlezu. Proto tady chci zmínit, že antidekubitní podložky nasazení se vyplatí, aby člověk mohl mít doma. I tak, kdyby třeba neměl dekubity anebo nástřih hráze při porodu. Právě při porodu měla moje kamarádka nástřih hráze a také si moc chválila antidekubitní podložku na sezení, protože i tak se jí lépe sedělo.