Podnikejte v oboru, kterému rozumíte


Podnikatelé to nemají jednoduché z mnoha důvodů. Jednak jim mnozí lidé závidí úspěch, přitom si neuvědomují, jak náročné je stát na vlastních nohách, a pak musí dbát zákonů a nařízení, které ukládají plnit daňové povinnosti a odvody do státní pokladny. Představte si, že kupříkladu podnikáte jako učitel tance a zpěvu. Jste mistrem svého oboru, vystudoval jste konzervatoř a máte mnoha zájemcům o tento obor co nabídnout.

vedení účetnictví

Jako podnikatel však musíte vést i finanční agendu a věnovat se činnostem, kterým nerozumíte. Přitom vám zákon jasně ukládá mít v pořádku účetní položky, a uděláte-li někde ve výkazech chybu, doplatíte na to pokutou. Vedení účetnictví v Praze 9 i kdekoli jinde za vás však může provést odborník.

účetní podklady

Pro takového tanečníka nebo herce, hudebníka či zpěváka jsou finance spíše na obtíž, bývají to lidé více vzdušní a svoboda a volnost je podmínkou, aby vyjádřili to, co v sobě ukrývají. Zabývat se penězi bývá pro ně obtížné už jen v rodinném rozpočtu, poněvadž kromě podnikání se finance promítají i do sledování spotřeby energií, plateb záloh, vyúčtování, vyřizování případných nedoplatků atp.

Aby se tanečník mohl věnovat tomu, co jej baví a čemu také rozumí, nemůžete od něj očekávat, že zasedne k psacímu stolu s kalkulačkou, a že bude mít v malíčku veškeré daňové podklady a legislativní opatření. Je to, jako kdybyste chtěli po vašem zubaři, aby se vám po zaplombování zubu pak podíval i na motor vašeho auta a seřídil vstřikování paliva. Každá profese vyžaduje své a tak by to také mělo být v životě, protože chcete-li něco dělat pořádně, aby to mělo nějaký smysl, musíte se tomu věnovat naplno. To tedy platí jak pro herce a zpěváky, tak i pro účetního, který svou práci odvede jako profesionál, a vy také víte, že se na jeho profesionální výkon můžete stoprocentně spolehnout.