Podnikání přes s.r.o.

Vlastní společnost

Již na počátku podnikání se musíme rozhodnut, jaká formě dáme přednost. Jestliže jsem úplný začátečník a chceme začít vydělávat sami na sebe, tak bude jednodušší start přes OSVČ. Ovšem takové s.r.o. má rozhodně své výhody, takže pro někoho může být tato varianta výhodnější. Hned první výhodou je, že společnost tohoto typu můžeme snadno převést na někoho jiného, takže případný prodej není žádný problém.

podnikající muž

Musíme však počítat s tím, že systém je trochu složitější, protože společnost se skládá z více lidí, proto tu probíhá například hlasování valné hromady. To musí proběhnout také proto, abychom si mohli vyplatit zisk. Lepší, než si zisk vyplácet je znovu ho investovat do společnosti. Co se týče ekonomiky, tak je známo, že se vyplatí spíše při vyšších výdělcích. Je to dáno i tím, že musíme řešit dvojí zdanění. Dbejte i na řádné věrní účetnictví již od samého počátku existence firmy.

Založení společnosti

S.r.o. si můžeme založit i sami, akorát je k tomu potřeba mít jisté vědomosti a vyřídit všechny potřebné záležitosti, což zabere nějaký čas. Je tu však i mnohem jednoduší varianta. Abychom se vše starostem vyhnuli, tak si můžeme nakoupit společnost, která je již předzaložená. To znamená, že je zapsána v obchodním rejstříku a má všechny potřebné náležitosti. My ji odkoupíme za necelých 10 000 Kč, přičemž zaplatíme ještě poplatek za změnu v obchodním rejstříku a můžeme zvesela začít s podnikáním.

podpis smlouvy

Nemusíte se bát, že by byl prodej s.r.o spjat s nějakými dluhy, protože se opravdu jedná o zcela novou společnost. Takto si usnadníme vstup do světa podnikání a následně už je to zcela na nás. Musíme být rozhodně obezřetní a dávat pozor na všechny termíny, protože takový finanční úřad si s dlužníky hlavu neláme, protože potřebuje, aby všechny pohledávky byli co nejrychleji vyřešeny.