Podlahové topení si můžete sestavit sami


Systémová deska podlahového vytápění 30 mm heatsys.eu je komponent, s nímž se v současné době setkávají profesionálové i amatéři. Může vám připadat poněkud skeptické přizvat k výstavbě podlahového topení amatéry, ale tato technologie skutečně umožňuje vytváření topných podlahových soustav lidmi bez potřebné kvalifikace a vzdělání v oboru. Jedná se totiž o takzvaný suchý systém, kde odpadá zalévání topného potrubí do betonu. Výstavba probíhá tak, že se do plastových systémových desek s vnitřními drážkami uloží topné potrubí a na systémové desky se pak pokládají vláknité desky na bázi sádry či cementu. Na ně se vzápětí umístí změkčující kročejová vrstva a pokládku pak završí laminátová plovoucí podlaha, případně palubky či jiná lehká podlahová krytina. Na kročejové vrstvě může být umístěn i koberec.

nohy na podlaze

Teplo jinak

Většina z vás bude zřejmě dobře znát z vlastní zkušenosti vytápění obytných prostor klasickými ocelovými či litinovými radiátory. Tato technologie ústředního topení je lidstvu známa desítky let, ale díky podlahovým topným systémům již získává poněkud vážné trhliny, a to jak z estetického hlediska, tak i v samotném principu šíření tepla v obytných prostorách. Radiátor je totiž postavený na výšku a jeho největší topná plocha je vůči podlaze kolmá, a to je problém, protože teplý vzduch stoupá vzhůru, a od radiátoru tedy proudí vzhůru v poměrně úzkém koridoru. Nejprve se vyhřeje strop, a teprve od něj se teplo odráží směrem dolů, díky tomu pak bývá v takové místnosti chladno od nohou, ale vedro u stropu.

bosé nohy na zemi

S tímto nedostatkem si však podlahové topení snadno poradí, protože se teplo šíří do prostoru z celé podlahové plochy a prostupuje vzhůru tak, že se prakticky ihned mísí s chladným vzduchem a výsledkem je pak rovnoměrná teplota v celé místnosti. Nemusíte pak prostory zbytečně přetápět a navíc se tu můžete prakticky po celý rok promenádovat bosými chodidly, a to je benefit k nezaplacení.

5/5 - (1 vote)