Peníze navíc se vždycky hodí – třeba i ty, co ušetříte za svícení

Mnoho lidí neustále řeší problém, jak vyjít s penězi. Protože to, co sotva vydělají, okamžitě utratí. Za energie, za jídlo, za pohonné hmoty, zkrátka za provoz své domácnosti. A situace je o to více náročná, když živíte vícečlennou rodinu. Pak se nezřídka stává, že týden před výplatou už nemáte kde brát.

Jestliže nutně potřebujete zlepšit poměr mezi tím, co vyděláte, a co utratíte, a moc dobře víte, že se váš příjem v dohledné době nezvýší, zkuste na to jít z opačné strany. Vylepšete svůj domácí rozpočet tím, že snížíte jeho výdajovou stránku.

light-1603766_640

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je pečlivá evidence veškerých výdajů. Když si každý den detailně poznamenáte, za co jste vydali peníze, a platí to i u těch nejmenších korunových položek, pak na konci měsíce budete mít jasný přehled o tom, za co utrácíte kolik peněz, a kde si můžete dovolit škrtat. Jistě mezi všemi položkami najdete i takové, bez kterých se můžete (alespoň na čas) obejít.

Navíc, šetřit se dá i jinde, tam, kde vás to bude méně bolet. Jestliže chcete své výdaje snížit na minimum, anebo se neumíte vzdát jiných položek, myslete i na to, že se dá ušetřit také na provozu domácnosti. Tím spíše, když nevlastníte moderní pasivní, anebo nízkoenergetický dům. Ty největší finanční položky zpravidla tvoří výdaje za vytápění a za ohřev vody, nicméně platí, že každá koruna je dobrá. Proto byste neměli zapomínat ani na další chytré vychytávky, jak výdaje stáhnout dolů.

light-bulb-1209491_640

Pokud jde o svícení, nezapomeňte na výměnu starých světelných zdrojů za moderní led žárovky philips led https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=produktova-rada|philips.

Tato zdánlivě malá změna v provozu se vám hned několikrát vrátí na úsporách. Nejenže je spotřeba energie těchto světelných zdrojů naprosto minimální, ale ještě navíc mají extrémně dlouhou životnost. Nadto se vám budou líbit – jejich design se hodí do každé domácnosti.