Notebook jako pracovní nástroj


Mobilita

První notebooky by se daly velikostí přirovnat ke kufříkům, takže dnešní zařízení, která pohodlně strčíme třeba do školního batohu jsou o poznání dále. Neplatí to jenom o rozměrech těchto zařízení, ale rozhodně také o výkonu. Stále platí, že když si dáme určitou cenovou částku, tak v ní seženeme o něco výkonnější stolní počítač než notebook, ovšem rozdíl není až tak velký. Navíc notebook je kompletně samostatně fungující zařízení, takže u něj nechybí ani kamera, reproduktory, mikrofon, klávesnice, touchpad a další součástky.

práce na notebooku

Klíčovou výhodou je rozhodně mobilita, přičemž díky baterii vydrží zařízení fungovat nezávisle na připojení k sítí klidně několik hodin, což záleží na zařízení a kapacitě baterie. Třeba pro studenty to může být výhodnější zařízení. Na přednáškách si můžou dělat poznámky, o přestávkách pracovat třeba na protokolech a tohle všechno bude stále k dispozici v jednom zařízení, přičemž s prací můžeme snadno pokračovat doma či na koleji.

Málo místa

Právě místo je jedním z největších úskalí těchto zařízení, protože jistě byste s sebou nechtěli tahat nijak velké zařízení. Rozdíl ve velikosti bedny stolního počítače a notebooku je opravdu citelný, což jistě sami uznáte. Proto je u notebooku velmi důležité vyřešit co nejlepší chlazení, aby součástky dokázali dlouhodobě pracovat i při vyšší zátěži, a to za rozumných teplot, aby se zbytečně neopotřebovávali. Vše je blízko sebe, a ještě k tomu je zde místo pouze na malé vysokootáčkové ventilátory, takže je potřeba počítat s vyšším hlukem.

moderní notebook

Na dostatečně výkonných noteboocích si můžeme užívat i moderních náročnějších her, přičemž herních notebooku je poměrně široký výběr. Samozřejmě může mít kombinované využití, abychom na něm mohli běžně pracovat a ve volném čase strávit nějakou tu chvilku hraním, abychom se od běžných starostí odreagovali. Zařízení při zátěži můžeme odlehčit kvalitní chladící podložkou.