Kanystr na vodu užijete i v kempu


Kempování v přírodě stále patří k oblíbeným způsobům trávení dovolené a někteří lidé to praktikují tak, že si pronajmou místo u řeky třeba na celé prázdniny, postaví tu stany a prožívají tu své volné chvíle v letním období. S tímto jste se mohli setkat kupříkladu na Sázavě ve Hvězdonicích. Může vám připadat zvláštní, že v době, kdy jsou otevřené hranice všemi směry, že se někdo raději placatí na Sázavě, a nezamíří k moři, kde to vyjde cenově možná jen o pár tisícovek víc, ale zřejmě tu nejde o peníze, nýbrž o samotné prostředí. Jste tu totiž ve vnitrozemí, nestává se, že by vás v kempu někdo ohrožoval, domluvíte se česky úplně všude, nakoupíte pohodlně za české koruny v místním obchůdku, nebo si zajedete do supermarketu, co je dvacet kilometrů odtud.

autokempink se stany

Pitnou vodu si obstaráte velmi snadno z místního zdroje a máte ji k dispozici v kanystru na vodu s kohoutkem 10 l convoytruck.cz. Kanystry se zhotovují z polyetylenu, jde o materiál léty prověřený, který se pro výrobu nádob na vodu používal již za socialismu. Je zdravotně nezávadný, ovšem to neznamená, že nemá schopnost uvnitř rozmnožovat patogeny, pokud je znečištěný, anebo je voda kontaminována. Hygienická pravidla a dezinfekci a čištění kanystrů je nutné dodržovat vždy, zejména po ukončení letní sezóny a před jejím počátkem.

kempování v přírodě

Výhodou samotných kanystrů je, že jsou velmi lehké, a kohoutek na odpouštění vody usnadňuje práci s jejím odčerpáváním, stačí jej postavit na pevnou podložku, například na rozkládací stolek, což je v kempu celkem častý pomocník, a máte zdroj pitné vody prakticky nepřetržitě k dispozici.

Kanystry perfektně poslouží i pro vodáky, kteří se sice stále pohybují na říční hladině, ale tato voda samozřejmě pitná není, a je to podobné, jako kdybyste se tu plavili po moři s vodou slanou. Vodáci jsou na existenci kanystrů na vodu přímo závislí a bez nich by jen stěží mohli podnikat své plánované týdenní výpravy.