Jste zcela zdraví?

Znáte někoho, kdo by byl úplně zdravý? Nejrůznějších chorob je tolik, že nás nějaká trápí od narození a s přibývajícím věkem jich jedině přibývá. Za některé nemoci si můžeme tak trochu sami. Civilizační choroby jako je cukrovka, vysoký tlak nebo vysoký cholesterol, tam můžeme najít příčinu ve špatném životním stylu. A farmaceutické firmy dobře ví, že bude stále velká část populace, která bude potřebovat léky, aby následky svého pohodlného života zkorigovali a mohli dále žít běžným životem. Civilizační nemoci postihují bohužel stále mladší a mladší ročníky a tak distributor léčiv má o práci postaráno.

nemoc

Není to nijak snadné povolání, protože každá lékárna chce mít plné regály a pokud nějaký lék dojde, je potřeba co nejrychleji zásoby doplnit. Cukrovku můžete dostat do vínku už od narození, pak to pochopitelně není vaším životním stylem, ale cukrovka druhého typu, tam je příčina více méně jasná. Bohužel je cukrovka opravdu závažná nemoc, která vás může připravit o zrak, je příčinou amputací dolních končetin, ale také závažných ledvinových komplikací. Pravidelná preventivní kontrola u lékaře by měla cukrovku odhalit při odběru moči a krve. Cukrovka o sobě dá znát příznaky, ale vysoký tlak je mnohem zákeřnější.

nemoc

Pokud vám lékař nezměří vysoký tlak, tak o něm vůbec nemusíte vědět, i když jsou tu příznaky, ale nejsou nijak nápadné, a tak je většinou přehlídneme. Přitom léčba vysokého tlaku je snadná, pomůže brát pravidelně léky, a může vám to doslova zachránit život, protože vysoký tlak stojí za infarkty, mrtvicemi, a dokonce zvyšuje pravděpodobnost demence. Žijeme v uspěchané době a neumíme odpočívat. Lépe řečeno odpočíváme na gauči https://tydenkavy.cz/2017/en/cafes/kafe-na-gauci-8846/ bez aktivního pohybu a stravujeme se nezdravě. Kdybychom změnili své návyky, možná bychom se řadě nemocí vyhnuli, ale farmaceutický průmysl by jistě nezkrachoval.