Jde vaše dítě do školky?

Pokud chcete aby vaše dítě přijali do školky, bude muset zvládnout několik věcí. Tou nesložitější věcí, kterou moc jako rodiče neovlivníme, je, aby dítě už nepoužívalo přes den plínky. Jenže k tomu musí dítě dospět svým vývojem a pokud se mu to zatím nedaří, budete mít s přijetím do školky problém.

Další problémy už jsou méně složité a v mnohém se dá dítěti pomoct. Co máme na mysli? Dítě by se mělo umět samo obléknout. Ve školce se samo převléká během dne čtyřikrát a to když jdou na procházku a když se z ní vrací a když jdou po obědě spát a pak když se vzbudí. Ale ne ve všech školkách se děti převlékají do pyžámka, takže důležité je, aby se umělo převléknout na pobyt venku.

suchý zip

Jedním z největších problémů pro malé děti, je obout si boty. Rozlišit, která bota je levá a která pravá, nasoukat nožičku do úzké boty a nakonec si ještě utáhnout a zavázat tkaničku. CO si budeme povídat, s mašličkou na tkaničce mají často problém děti ještě na základní škole. A tady je to, v čem jim můžeme hodně pomoct. Boty, které nemají tkaničky, které jsou na suchý zip. Zdá se vám to jako prkotina? Ale kdeže! Pořiďte svému dítěti boty se suchým zipem a uvidíte jakou mu uděláte radost. Dítě totiž často už předem rezignuje na celé obouvání, protože ví, že s tkaničkou si neporadí a tak stávkuje a odmítá se samo i obout. Je to taková rezignace, protože ví, že onen závěr se zavázáním mašličky na tkaničce nezvládne.

suchý zip

Suché zipy můžete použít všude, kde vás jen napadne. I zapínání zimní bundy, kdy je dítě už navlečené do mikiny a čepice, může proces oblékání značně urychlit. Nedivíme se učitelkám v mateřských školkách, že chtějí, aby děti byly co nejvíce samostatné, vždyť převlékat dvacet dětí několikrát denně je nesmírně vyčerpávající. Zkusme skutečně dítě naučit co nejvíce dovednostem než nastoupí do mateřské školky.