Jak funguje Algicid 5l na řasy v bazénu

Každý majitel bazénu venkovního bazénu ví, že boj s řasami je v podstatě nekonečný. Zabránit jejich vzniku je téměř nemožné. Jediné, co lze udělat, je držet je na uzdě, aby se příliš neroznožily. K tomu se používají nejrůznější především chemické přípravky. Je totiž pravdou, že klasický filtr, byť třeba pískový, si s nimi neporadí. Jsou totiž příliš malé, než aby byly jednoduše zachyceny. Jistě, část se jich tímto způsobem odstraní, avšak naprostá většina z nich projde filtrem bez úhony. Proto je potřeba použít něco jiného.

Klasickým preventivním řešením je chlór. Tato toxická látka zabíjí řasy již v relativně nízké koncentraci. Zabrání tedy tomu, aby jejich počet převýšil únosnou míru. Avšak je pravdo, že někdy ani on nestačí. To platí zvláště o horkých, dusných letních dnech, kdy jsou podmínky pro řasy zdaleka nejlepší.

bazén s čistou vodou

V takovém případě je vhodné použít i speciální přípravky, určené přímo k hubení řas. Jedním z nich je například Algicid 5l na řasy v bazénu chlorito.cz, který je podstatně účinnější než klasický chlór. Je to především proto, že působí mnohem selektivněji. Zatímco chlorové tablety zlikvidují prakticky vše, co mohou, Algicid napadá a ničí pouze řasy. Tím pádem má i mnohem vyšší efektivitu a vodu tak vyčistí mnohem lépe. Je však otázkou, zda se skutečně vyplatí jej kupovat. Jeho cena totiž není nejmenší.

koupání v bazénu

Pravdou je, že v naprosté většině případů si vystačíme s klasickou kombinací chloru a filtračního zařízení. Pokud vodu pravidelně kontrolujeme a doplňujeme chlor podle potřeby, je velmi nepravděpodobné, že se nám zde řasy nějak výrazněji rozmnoží.

Pokud však necháme bazén zanedbaný, například proto, že jedeme na delší dovolenou, pak se vyplatí do Algicidu či podobného přípravku investovat, aby byla voda brzy opět krásně čistá. Nevyplatí se tedy tyto přípravky impulzivně kupovat. Koneckonců, jsou určeny pouze pro výjimečné případy. A na nás je posoudit, zda mezi ně patříme.