Instalatér není hlupák v montérkách

Instalatéři mohou některým lidem připadat jako obyčejní hlupáci v montérkách, co drží v ruce hasák, a dovedou leda tak vyměnit prasklou vodovodní armaturu, ale tento model nazírání na tuto profesi již dávno neodpovídá skutečnosti. Instalatéři bývají lidé prozíraví a hlavně zkušení, s nabytými znalostmi ze svého oboru, což je tzv. VTP, tedy voda, topení a plyn.

topné systémy

Jednou z dílčích částí profese instalatéra je i topenářství. Topenář si dovede poradit s opravou stávajících topných systémů na bázi litinových radiátorů, pracuje s autogénem (soupravou pro svařování plamenem) a u rekonstrukcí ústředního topení instaluje vesměs plechové radiátory s přívodními trubkami ze slitiny mědi. Instalatéři také doporučují na vhodných místech přejít z klasických radiátorů na podlahové vytápění, jehož výhody jsou v porovnání s původním řešením nesrovnatelné.

Mít doma topení v podlaze je něco, jako když přesedláte z Trabanta do Mercedesu. Neradi zde sice uvádíme konkrétní výrobce aut, ale právě na těchto typech vozidel je velmi dobře markantní kvalitativní rozdíl.

potrubí v továrně

Nebude vám zima od nohou – pro vytápění radiátory je typické, že je u stropu pětadvacet, zatímco u podlahy o tři stupně méně. Můžete si to ověřit obyčejným teploměrem. Je to logické, protože z úzkého koridoru od radiátoru stoupá teplý vzduch nejdříve ke stropu, a teprve pak klesá k zemi, ale tu již nedokáže zcela prohřát, tak je tu chladněji. U topení v podlaze tento jev odpadá, nebude vám tu chladno od nohou, a technicky to ani není možné.

Žádné šoky v polospánku – až se ráno probudíte a půjdete na toaletu, nebudete už potřebovat pantofle, protože vás chodidla nebudou studit a vyhne se vám nepříjemný teplotní stresující šok.

Reflexní terapie v praxi – reflexní masáže chodidel jsou nejúčinnější masérskou terapií kvůli množství citlivých bodů, která na chodidlech máme. A když se budete častěji procházet po vyhřáté podlaze, budete provozovat svým způsobem také reflexní terapii, tedy spíše autoterapii, ovšem rovněž velmi účinnou pro celou řadu zdravotních aspektů.