Hydrolizovaný kolagen a jeho účinky

Kolagen se vyskytuje v lidském těle, které si ho samo tvoří. Ale s přibývajícím věkem jeho produkce postupně klesá a to již po třicátém roku života. A s poklesem produkce kolagenu nastávají určité změny v celém těle.

Kolagen se totiž vyskytuje na příklad v pohybovém aparátu, v kostech, svalech, vazech, kloubech a tedy i v páteři. Ale také v zubech, vlasech, nehtech či v kůži. A při jeho postupném poklesu a nedostatku se projevují změny ve všech výše zmíněných oblastech. Vlasy jsou křehčí, lámavější a stejně tak nehty. Začnou vznikat první vrásky a postupně jich přibývá a prohlubují se. Kůže je méně pružná. Začíná docházet k bolestem kloubů, jejich křupání, bolestivost při rozkývávání kloubů apod.

pohybový aparát

Proto je potřeba s přibývajícím věkem a při zátěži tělu pomoc doplňovat důležité látky, kterými je právě kolagen. Je dobré najít opravdu kvalitní. Pro lidi je velmi dobře vstřebatelný hydrolyzovaný rybí kolagen. Je potřeba ho brát dlouhodobě a po pár týdnech uvidíte rozdíl a pocítíte pozitivní účinky kolagenu. Pleť bude pružnější, vrásky se mírně vyhladí. Kolagen také bojuje třeba i proti celulitidě u ženy i mužů. Také bolest kloubů bude mírnější. Celkově celý pohybový aparát bude zdravější, pružnější a méně bolestivý. Vlasy i nehty vám porostou rychleji, budou zdravější, pevnější i lesklejší.

zdravé tělo

Kolagen pak můžete brát klidně už dlouhodobě a tím podporovat neustále jeho doplňování do těla a předcházet tak jeho nedostatku a s tím spojených nežádoucích důsledků a projevů.

Samozřejmě je třeba nezapomínat i na kvalitní stravu a hlavně vyváženou. Také k tomu všemu patří i zdravý životní styl, který podpoří celkové zdraví vašeho těla a organismu. Tak je tedy třeba potřeba i odpočinku, ale také zdravé pohybové aktivity. Je třeba nezapomínat i na péči o duševní zdraví a celkově se udržovat ve fyzické i psychické pohodě a kondici.