Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club (Doki Doki ((školní)) literární kroužek). To je hra vytvořena roku 2017, týmem Salvato. Hra na první pohled spadá do klasických, a roztomilých anime, visuálních novel a podobných typů her. Hodně růžové barvy všude kolem vás, čtyři dívky, Monika, Natsuki, Yuri a Sayori, které slouží jako romantické postavy, se kterými na první pohled, a vámi napsanými literárními díly, které, jak už i podle názvu tvoří velkou část hry, navážete vztah a všechno bude fajn.

Doki Doki

A chvíli po začátku hry si překvapivě stále budete myslet, že je hra jen taková, pohodová novela, ve které se s dívkami jen seznámíte, a tak to půjde dál. Napíšete si s jednoduchou mechanikou vybírání slov pár básní, ukážete je dívkám ve třídě, oni vám ukážou jejich básně, a takto jdou vaše dny dále, tedy do té doby, než se začnou dít podivné věci. Dívky se jedna po druhé začnou chovat podivně, a čím více s jednou buďte trávit čas, tím více vše zvláštní bude.

Doki Doki Plus

Dále samozřejmě následují, jumpscary, záhady ve hře a podivné básně i vzkazy mimo hru, které vám budou chodit přímo do složky hry ve vašem počítači nebo jiném zařízení. Hra je celkově velice podivná, a čím dále se ve hře ocitnete, tím je i děsivější, s velkým odhalením na konci. Takto to bylo a stále je, i když ne tak dávno, byla hra předělána z oficiální verze roku 2017 na novou Doki Doki Literature Club+ ( Doki Doki Literární Klub+), která je v hlavním příběhu plně stejná, jen je přidáno více funkcí a nové before stories, neboli příběhy o dívkách, a to co bylo před celou hrou, a jak žili i před ní. Hra hned při jejím vydání ovládla Youtube, stejně jako mnoho ostatních her, a zavládla tam hlavně pro svůj nenápadný hororový element, který málo kdo opravdu čekal, a samozřejmě i kvůli anime dívkám ve hře. Lehko říct, že hra si i v dnešní době, najde své fanoušky.