Balíčky dorazí v pořádku


Pokud alespoň občas posíláte balíčky, asi víte že je musíte pořádně zabalit. Například oblečení se balí snadno, protože nevyžaduje žádné zvláštní balení proti rozbití. Jsou ale věci, které se musí zabalit obzvlášť pečlivě z toho důvodu, že se rozbijí velice snadno.

balení krabice

Část lidí prodává občas věci které už nepotřebují. Většinou jde o dekorace do bytu nebo o nádobí, které už se nám nelíbí. Byla by škoda všechny tyto věci vyhazovat, protože mohou ještě posloužit někomu dalšímu. Lidé tak běžně posílají balíčky prostřednictvím pošty nebo nějaké jiné přepravní služby. Většinou lidé volí alternativní přepravu kvůli ne zrovna šťastné pověsti pošty, která zásilky často ztrácí a doručuje rozbité. Následné reklamace jsou potom problematické a jen velice zřídka se něčeho domůžete. Ani přepravci jiných firem si s doručováním hlavu někdy nelámou.

Ideální je křehké zboží zabalit například do bublinkové folie nebo minimálně do několika vrstev letáků či novin a obalit izolepou, aby zboží zůstalo zabalené. Nejlepší je použít do krabice výplňové polštářky, které zamezí pohybu věcí v krabici. Je potřeba myslet také na to, že se zboží může vyplnit kartony nebo letáky, a tím upevníte obsah zásilky ještě víc.

krabice balení

Křehké zboží musí být zabaleno opravdu důkladně. Pokud se chystáte poslat do světa například starší kolekci hrnků, měli byste použít kvalitní kartonovou krabici, kterou vyplníte například oněmi polštářky. Obsah balíčku tak bude pevně uložen a nebude hrozit že při manipulaci s balíčkem dojde k posouvání zboží. To způsobí u křehkých zásilek jejich téměř okamžité rozbití. Ani když balíček opatříte nápisem “křehké”, neznamená to že s ním ta bude zacházeno.

Zabalit balíček není jednoduché, ale můžete udělat maximum pro to, aby dorazil k příjemci bez úhony. Vybavte se vhodným materiálem, který zvýší šanci na to, že se nový majitel bude z hrníčků těšit.