4 tipy, díky kterým bude vaše ráno lepší

Možná jste někdy přemýšleli nad tím, jak je možné, že všichni ve vašem okolí zažívají naprosto ideální ráno, které probíhá v zažité rutině poklidně a beze stresu. Možná vás taky někdy zajímalo, jak je možné, že zatímco vaše kamarádka do práce přichází včas, dokonale nalíčená a s perfektním účesem, vy jste ráda za to, když na sebe hodíte alespoň trochu čisté oblečení a stihnete to tak tak. Jak se můžete s ranním spěchem jednou provždy vypořádat a užívat si každé ráno v poklidu?

Vstaňte včas, spěte dost

Nikterak vám nepomůže, pokud budete do postele zaléhat v brzkých ranních hodinách a naspíte pouze krátký čas. Nejen, že se to odrazí na vašem zdraví a koncentraci, ale budete muset bojovat také s ranním stresem, protože těch 20 minut, které jste strávili v posteli navíc, vám bude zatraceně chybět.

Lívance s malinami

Udělejte si čas na sebe

V ranním koloběhu plném péče o děti by mohlo být složité najít si na péči o sebe i malou minutku. Tento úkon je ale proveditelný, a pokud si přivstanete, zbyde vám trocha času i na přemýšlení o tom, co vás dnes čeká.

Snídejte

Bohužel, typickým zlozvykem dnešní uspěchané doby je zanedbání snídaně. A to opravdu nemůžete potřebovat. Sklenice na latte vám v kávovém obsahu moc živin nedodá, a proto musíte hledat jinde. Nemusíte hned chystat anglickou snídani, ale věřte tomu, že pokud nepůjdete do práce hladoví, bude váš den najednou mnohem lepší.

Spící žena

Vytvořte si plán

Pokud zjistíte, že ráno vás čeká aktivita, která se v jiné dny nekoná a mohla by vám narušit váš ranní koloběh, začněte přemýšlet nad tím, jak ji můžete do klidného ranního procesu odchodu vměstnat. Jestliže například vaše dítě odjíždí na školní výlet v brzkých ranních hodinách, nachystejte veškeré potřebné předměty už předchozí večer. Nakonec uvidíte, že i vaše ráno se může uklidnit a dokážete si tento neoblíbený čas alespoň trochu užít.