3 věci, které nesmíte nechat doma při výpravě na hřiště

Ne každý den je totiž možné vyrazit na výlet a pokud už máte dovolenou za sebou a celé prázdniny před sebou, je možné, že se vám hřiště před domem stane vděčným útočištěm pro dny, které budete s dítětem trávit doma. Vy si na tomto místě můžete užít čas na čerstvém vzduchu a povídání s ostatními zde přítomnými maminkami a vaše malá ratolest zase čas strávený s dětmi při hraní. Nejen, že se jedná o skvělou zábavnou aktivitu, ale takový písek dokáže dítě mnohé naučit. Ať už je to třeba komunikace s ostatními dětmi při půjčování hraček a bábovek, vlastní rozvoj jemné i hrubé motoriky, ale také spolupráce na budování velkých staveb s ostatními, to všechno dokáže dětské pískoviště https://www.detskahriste.cz/detska-piskoviste/ dítěti předat. Na toto místo se však hodí několik věcí, které vám pobyt zde usnadní a udělají jej lepším.

Hrad z písku

Vhodné oblečení

Asi vám došlo, že písek nepatří mezi nejčistší materiály a dítě se při práci s ním zcela určitě zašpiní. Doma tedy můžete nechat nové triko koupené před pár dny a pěkné kalhoty, které po návratu domů ani pračka nepřivede do původního stavu. Mnohem lepší je starší oblečení, jemuž zničení rozhodně vadit nebude. A pokud to chcete ještě trochu vytunit, sáhněte po vlhčených ubrouscích, jež se budou hodit hlavně na špinavé ruce.

Formičky na pískovišti

Bábovky a hračky

Co by to bylo za výlet na pískoviště bez pořádné výbavy v podobě plastových bábovek, formiček, hrabiček a autíček? Alespoň základní výbava vašemu dítěti rozhodně nesmí chybět!

Svačinka a tekutiny

Děti mají písek skutečně rády, a tak se může jednoduše stát, že se dopoledne na něm strávené protáhne. Pro tyto případy je dobré mít nachystáno něco dobrého k snědku i osvěžení, abyste si celou návštěvu mohli dokonale užít a nic vám její průběh nemohlo narušit. Tak vzhůru za pískem a třeba si také s dítkem ještě něco pěkného postavíte!